Avokado Pinterest’in Favorisi

Avokado ülkemizde henüz hakettiği ilgiyi görmezken, popüleritesi dünyada almış başını yürümüş. Ben de hem sizin için hem de kendim için araştırıyorum : ) Blogda dünyadan avokado diye bir köşe olsun, siz de neler oluyor haberdar olun istedim. Anlatacak çok şey var, ilk önce Pinterest haberiyle başlayalım.

Pinterest ülkemizde diğer sosyal platformlara göre daha az kullanıcıya sahip olmasına rağmen, pazarlama ve yeni fikirler alma açısından belki de en faydalı platform. Pinterest’te güzel olmayan, sıradan görsellere pek yer yok. Bu yüzden ilham almak istediğimiz bir çok konuda Pinterest müthiş bir kaynak. Küçük bir istatistik: Yurt dışında çok daha yaygın kullanılıyor, en çok kullanıcı sayısı da ABD’de. Mart 2010’da kurulan platformun kadın kullanıcı sayısı %80’miş.

İngiltere’de Pinterest 2015 yılı istatistikleri açıklanmış. Yıl boyunca 500,000’den fazla yiyecek ve içecek fotoğrafı pinlenmiş. Listenin başında da Avokado var : ) Hatta en çok pinlenen ilk 5 fotoğraf arasında 2 avokadolu tarif var. Biri “fırında yumurtalı avokado”, diğeri de “avokadolu humus”. İngilizler bu sonuca hiç şaşırmamışlar, çünkü avokadonun popülaritesi son yıllarda oldukça arttırmış. Bunun sebebini de avokadonun hem çok lezzetli (oh-so-tasty), hem de çok faydalı olmasına bağlıyorlar (jam-packed with goodness).

avo_egg1

Fırında yumurtalı avokado

avo_egg2

Fırında yumurtalı avokado

avo_humus2

Avokadolu humus

Başka ilginç bir bilgi ise; Gwyneth Paltrow avokadoyu en sevdiğiniz kot pantolonunuzla kıyaslamanızı istiyor. Neden mi? Hem çok güvenilir, hem çok kolay, hem de her zaman tam istediğiniz gibi!

İlk 5’i merak edenler için;

  1. Fırında Yumurtalı AvokadoAvocado Egg Bake (Yiyecek & İçecek)
  2. Camel renk kabanlar – Camel Coat (Moda)
  3. Tavus kuşu yeşil paleti – Peacock Green Colour Scheme (Ev dekorasyonu)
  4. Avokadolu HumusAvocado Hummus (Yiyecek & İçecek)
  5. Tom Hardy’nin ‘dapper dude’ stili – Tom Hardy Dapper Dude look (Moda)

Tahmin edileceği gibi her ülkenin Pinterest’teki favorileri farklı. Amerika’da hala “Harry Potter” çılgınlığı sürerken, Japonlar için “detoks suyu”, Fransızlar için  “İskandinav tarzı odalar”, Almanlar için “tembel hayvan” favori pinler olarak öne çıkıyor.

Son olarak; avokado avukatlarının (bu tabiri çok sevdim :)),  her zaman söylediği gibi favori yiyecekleri avokado, tekli doymamış yağ açısından çok zengin olup, sağlık açısından çok yararlıdır. En beceriksiz aşçı bile avokadoyu ezip, ekmeğin üzerine sürüp, biraz da baharat ekleyerek nefis bir kahvaltı hazırlayabilir.

Avokado hakkında popüler hashtag, #avocadoobsession

Kaynaklar:

Fotoğraflar için;

Sevgiler.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Yazın